loading
Maldiv Adaları İsimleri

Maldiv Adaları İsimleri

İçindekiler

  Maldivler Hint Okyanusunda yer alan yaklaşık 1200 adadan oluşan bir ada ülkesidir. Bu ülke genel olarak atollerden oluşur. Atoller, ortasında bir lagünün yer aldığı genellikle dairesel adalar topluluğudur diyebiliriz. Bu atollerde yer alan bazı adalarda yerleşim varken bazılarında ise el değmemiş haldedir.

  Maldivler, egzotik bir balayı geçirmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği tatil yerlerinin başında gelir. Rahatsız edilmeden, tropikal sularda, 5 yıldızlı otel lüksünde romantik bir balayı için bu bölge birebirdir. Dünyanın dört bir yanından yeni evliler veya nikah tazelemek isteyenler Maldivlere gelerek, unutulmaz zamanlar geçiriyor.

  En Romantik Maldiv Adaları İsimleri

  Atollerde yerleşim olan ve olmayan adalar bulunuyor. Yerleşim olan adalarda turizm adaları ve yerel yerleşimin olduğu adalar şeklinde ayrılmış durumdadır. Turizm adalarında bir ada bir otel tarzındadır. Yani adada tek otel ve onun tesisleri yer alıyor. Oteller misafirlerinin tatilleri boyunca sıkılmaması için birçok aktiviteyi bünyelerinde barındırıyor.

  Size benzersiz deneyimler sunacak bazı adaları sizin için listeledik;

  Male Adası (Başkent): Bu ada yakınında Maldivlerin uluslararası havalimanı da bulunur. Oteller başkente sıklıkla geziler düzenliyor. Maldivler alışverişi ve birkaç tarihi noktayı deneyimlemek için kaçırılmaması gereken bir fırsattır.

  Safari Adası: En ünlü adalarından birisidir. Romantik ve sakin bir bir balayı isteyen çiftler için idealdir. Şnorkelden tüple dalmaya, kano gezintilerine kadar her türlü aktivite vardır.

  Thulhagiri Adası: Su üstünde bungalovlarda en romantik balayını ve keyifli bir Maldivler tatili geçirebilirsiniz. İster su üstü villanızda ister el değmemiş kumsalda okyanusa girebilirsiniz.

  Maafushi Adası: Yerel nüfusun olduğu bir adadır. Hükümet kararı ile turizm açılmıştır. Yıllar içinde Maldivlerdeki en iyi turizm adalarından biri olmuştur.

  Sun Adası: Hem su üstü hem de kumsal villaları ile farklı konaklama seçeneği sunar. Önemli spa merkezlerinden birisidir.

  Vilu Reef Adası: Tropikal yeşillik ve berrak sularda romantik bir balayı geçirmek için kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

  Vaadhoo Adası: Bu ada geceleri size, mistik ve dünya dışı bir sürpriz sunabilir. Gece kumsala vuran planktonların ışıltısı ile unutulmaz manzaralara tanık olabilirsiniz.

  İstediğiniz Tüm Aktiviteleri Yapabilirsiniz

  Maldivler de yer alan oteller misafirlerine çok geniş aktivite imkanları sunar. Şnorkelle yüzmeden su kayağına, rüzgar sörfünden parasailinge, katamaran ile gezmekten balık tutmaya veya dalış yapmaya kadar birçok eğlenceli aktivite yapabilirsiniz.

  İsterseniz yerel adalara ya da başkent Male’ye gezilere gidebilirsiniz. Ya da el değmemiş adalarda denize girebilir, gün batımını seyrederken, ahşap teknelerle dolaşabilirsiniz. Oteller misafirlerinin sıkılmaması ve doya doya keyiflerince tatil geçirmesi için imkanlar sunuyor. Özellikle önemli spa merkezlerinden olan oteller deneyimli masörleriyle de hizmetler veriyor.

  HaydiMaldivlere olarak, balayınız ya da tatilleriniz için size en güzel, en keyifli zamanları geçirmek için size özel tatil planları ile yanınızda yer alıyor. İstekleriniz ve bütçenize göre dilediğiniz gibi tatilinizi planlıyoruz.

  03 Mart, 00:03