loading
MALDİVLER'İN YENİ YILDIZI 'MAAFUSHI'

MALDİVLER'İN YENİ YILDIZI 'MAAFUSHI'

İçindekiler

  Ziyaret ettiğim Maafushi adası yerel dilde "büyük ada" anlamına geliyor. Yaklaşık olarak 2000 kişinin yaşadığı bir yer. Yakın adalardan turistler hediyelik eşya alışverişi için buraya geliyorlar. Maldivler’de en fazla guest house bu adada bulunuyor. Bu nedenle ada halkının refahı da guest houselar sayesinde artmakta. Ayrıca Maldivler’de tatil yapmak her zaman çok pahalı ve lüks olarak bilinse de bu tarz yerel adalarda guest houselarda aynı güzellikleri ve aktiviteleri çok daha ekonomik olarak yaşayabilirsiniz.

  Başkent Male’ye deniz otobüsü ile bir buçuk saat hız motoru ile yarım saat uzaklıkta olan bu adada Narnia adındaki guest houseda misafir olduk. Güler yüzlü personeller ve samimi bir ortam var. Otelde özellikle çok hoş bulduğum ise gece open air duşta yıldızları seyrederken duş alma keyfi.

  Şimdi ise çok eğlendiğim otel tarafından sağlanan aktivitelerden bahsedeceğim.

  Snorkeling, okyanusun derinliklerine dalarak orada yaşayan canlıları gözlemleme fırsatı. Gerçekten harika bir tecrübeydi. Gördüğünüz rengarenk balıklar, kaplumbağalar, deniz yıldızları daha bir çok canlının yaşadığı bu atmosferde bulunmak ve hatta bu canlılara dokunmak inanın size başka bir hayatı başka bir ruhu hissetmenizi sağlayacak!

  Aslında burada yapılacak çok fazla şey var. Her güne bir aktivite sığdırsanız çok keyifli bir tatil sizindir demektir. Snorkeling yaptıktan sonra hız motoru ile başka bir adaya öğle yemeği için gittik. Adada sadece 3 adam yaşamakta. Tsunaminin ardından kalan yıkıntıları adada yürürken görebilirsiniz. Bizim için mükemmel bir öğle yemeği hazırlamışlar. Yine okyanusa sıfır bir manzarada palmiye ağaçlarının altında balık ve daha birçok lezzeti tatma şansımız oldu.

  Ayrıca Maafushi adasında 3 farklı dalış okulu bulunmakta. Eğer dalış eğitimi almak isterseniz 3-5 gün arasında değişen eğitim programı ile dünyaca geçerli olan PADI open water sertifikasına sahip olabilirsiniz.

  Bir başka katıldığım aktivite ise altta görülen Sandbar denilen bu küçük kum tepesinde piknik yapma keyfi. Evet, okyanusun ortasında küçük bir kumdan adadasınız. Yüzmek, beyaz kumlar üzerinde sere serpe güneşlenmek, piknik yapmak ve harika fotoğraflara sahip olma şansınız mevcut :)

  Peki ya günübirlik resort ziyaretlerine ne demeli… Dilerseniz Holiday Inn Kandomaa adındaki resort için günübirlik gezilere katılabilirsiniz. Burada spa, restaurant, havuz ve daha birçok ekstra özelliklerle de gününüzü geçirmek isteyebilirsiniz. Ya da jet ski, parasailing, banana veya flyboarding gibi alternatif seçenekler de mevcut.

  Sahip olduğum güzel fotoğraflardan bir tanesi…


  Eğer bir gün Maldivler’e gelmek isterseniz Maafushi Adası’nı görmeden gitmeyin derim. Bu adanın gerçek bir ruhu var; hissedilmeye değer… Teşekkürler Haydi Maldivlere Ekibi
  Yazan: Sibel Çil

  31 Ağustos, 01:08

  Çok Okunanlar
  • Maldivler Balayı Turumuz
   Maldivler Balayı Turumuz
   • Maldivler Balayı
   • Şubat 2020
   Tamamını Oku
  • Maldivlerde Yerel Yaşam
   Maldivlerde Yerel Yaşam
   • Maldivler Yerel Yaşam
   • Ocak 2020
   Tamamını Oku
  • En Sulu Yemeğe Buyurmaz mısınız?
   En Sulu Yemeğe Buyurmaz mısınız?
   • Su Altı Restaurantı
   • Temmuz 2014
   Tamamını Oku
  • CNN Türk ve Sirtçantalilar Maldivler'de
   CNN Türk ve Sirtçantalilar Maldivler'de
   • Türk Medyası Maldivler'de
   • Temmuz 2014
   Tamamını Oku