loading
Maldivler'de Festival Havası

Maldivler'de Festival Havası

İçindekiler

  Maldivler dünyaca ünlü festivalleriyle kadim kültürünü yaşatır. Eğlenceli festivaller rengârenk görsel şölenler sunar. Maldivler’de festival havası her daim hâkimdir. Yerel kostümlerle yapılan geçit törenleri, danslar festivalleri unutulmaz yapar.

  Maldivler’deki festivaller tatil için orda olanları büyüler. Bu büyüleyici bölgenin festivalleri geleneksel kültürel etkinlikleri modern etkinliklerle birlikte sunar. Her festival toplum için önemli şeyler ifade eder. Bazı festivallerde aile içindeki görev dağılımı ayarlanır. Bazı festivaller erginleme törenlerini çağrıştırır.

  Tüm festivaller geleneksel müziklerle başlayıp modern müziklerle sona erer. Maldivler’de tatil yapmak isteyenler festival zamanlarına göre tercih yapabilir. Böylece bir düş zamanını yaşama fırsatı bulabilirler. Cadde ve sokaklardaki eğlencelere katılarak Maldivler kültürünü yaşamak mümkün olur.

  Maldivler’de Festivalleri Yakalamak İçin Hangi Tarihleri Tercih Etmeli

  Maldivler’de mutlaka yapmanız gereken bazı şeyler var. Bunların başında elbette eşsiz doğal güzellikleri keşfetmek yer alır. Bu bölgede onlarca mercan adasını gezebileceğiniz turlar düzenlenir.

  Maldivler’de yeryüzü, gökyüzü ve okyanus sizi başka dünyalara davet eder. Maldivler’e tatile gideceksiniz festival zamanlarını denk getirerek çok daha fazla eğlenebilirsiniz. Bu coğrafyada 1 Ocak'ta yeni yıl kutlamaları yapılır. 2 Ocak Ulusal Bayramdır. Yani Ocak ayında sokak şenliklerini tüm güzelliğiyle yaşayabilirsiniz. Temmuz ayında da bayram günleri olur. Temmuz ayı da festivalleri yaşamak, sokaklardaki eğlenceye katılmak için uygun bir aydır. Maldivler’de festival zamanı sokaklar renk cümbüşüyle dolar. Festival zamanlarını yakalayarak eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

  Maldivler Tatilinde Yapılabilecek En Güzel Şeyler

  Maldivler tatilini dolu dolu geçirmek için çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Tüplü dalış su altı zenginlikleriyle büyülenmenizi sağlayacak bir aktivitededir. Adalara düzenlenen turlara katılarak eşsiz güzellikteki mercan adalarını görebilirsiniz.

  Rüya gibi bir Maldivler tatilinde tüm güzellikleri keşfetmek için çeşitli aktiviteleri değerlendirebilirsiniz. Oteller konuklarına çeşitli aktivite olanakları sunar. Farklı şeyler denemek istiyorsanız Maldivler oldukça fazla seçenek yaratır. Maldivler tatilinde yapılabilecek en güzel şeyler:

  • Şnorkel ile dalış yapmak

  • Yunus gözlem turuna katılmak

  • Sörf yapmak

  • Denizaltı ile balina gözlem turuna katılmak

  • Kaplumbağa gözlem turuna katılmak

  • Kanoyla gezmek

  • Spa masajı yaptırmak

  Uygun fiyat avantajları ile vize sorunu yaşamadan rüya gibi bir tatil yaşayabilirsiniz.

  01 Mart, 00:03