loading
Maldivler'de Rüya Gibi Bir Tatil

Maldivler'de Rüya Gibi Bir Tatil

İçindekiler

  Dünyanın tatil ülkesi olarak tanınan Maldivler büyüleyici güzellikte yüzlerce adadan oluşur. Neden dünyanın her yerinde Maldivler rüya gibi bir tatil denince akla gelen ilk yerdir diyorsanız işte size bazı nedeler:

  • Maldivler’de Over Water Villalar”da okyanusun içinde konaklama olanağı var

  • Kumsallardaki kum çözünmüş mercanlardan oluştuğundan beyaz ve serin

  • Adalarda karayolu araçları yok denecek kadar az

  • Adalar arasında deniz uçağı ile seyahat ediliyor

  • Şnorkelle dalış, tüplü dalış, sörf, rüzgâr sörfü, uçurtma sörfü, deniz paraşütü yapılıyor

  • Dünyanın hiçbir yerinde görülemeyecek deniz canlılarını görmek mümkün

  • Okyanusun turkuaz rengi tropikal ormanlarla buluşuyor

  • Okyanus altındaki otel odalarında su altını izleyerek masaj yaptırılıyor

  • Gündoğumu ve günbatımı şiirsel güzellikte yaşanıyor

  Maldivlerde En Güzel Konaklama Olanakları Nelerdir?

  Maldivlerde turistler için özel hizmet veren otel adalarda konaklamak en iyi seçenektir. Otel adaların her birinde farklı konaklama seçenekleri bulunur. Mükemmel bir Maldivler deneyimi istiyorsanız, okyanusun altında odaları olan otelleri tercih edebilirsiniz.

  Kendi balkonunuzdan denize girmek için de okyanusun içine konumlanmış villaları seçebilirsiniz. Adalardaki villalarda özel havuzu olan villa seçenekleri de sunulur. Beach Villalar kumsala yakın olan villa seçenekleridir. Otel adaların her birinde farklı tasarım olanaklarını görebilirsiniz. Çocuklar için tasarlanan ada alanları da var.

  Çiftler için romantik ada tasarımları da dikkat çeker. Balayı için özel otel adalar tercih edilebilir. Her yaştan herkes için özel bir tatil imkanı sunan bu bölge, düşünüldüğünün aksine uygun fiyatlı Maldivler tatil imkanı sunuyor.

  Maldivler’e Tatile Giderken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Maldivlerin kültürüne yabancı olanlar ülkeye girişte sorun yaşayabilir. Müslüman bir ülke olan Maldivler ülkeye giren turistlerin başka dine ait simgesel eşyaları getirmesine izin vermiyor. Bir de turizm için ayrılan adalar dışında alkol yasağı var.

  Kadınların da bu adalarda denize bikini, mayo ile girmesi yasak. Ama bunlar turizm için ayrılan otel adalar dışındaki yerleşim yerleri için geçerli. Kumlar serin. Mükemmel bir tatil için plan yaparken festival zamanlarını da yakalamayı düşünebilirsiniz. Görsel bir şölen olan Maldivler festivalleri oldukça eğlenceli. Türk vatandaşları için vize alma zorunluluğu da yok.

  24 Şubat, 00:02