loading
Maldivler Harita

Maldivler Harita

İçindekiler

  Neredeyse 90 bin km2’lik bir alana yayılmış olan Maldivler, mercan resifleri yanı sıra düz kumsallardan oluşan bir atol serisidir. Maldivlerde nehir yoktur ama küçük göller veya lagünlere rastlanabilir. Ülke, yaklaşık 1190 civarında adadan oluşurken, her birinin coğrafik yapısı da değişiklik gösterir. Maldivler harita üzerinde aradığınızda Hint Okyanusunda, toplam yüz ölçümü 298 km2 ile Asya’nın en küçük ülkesi olmasına rağmen kolaylıkla bulabilirsiniz.

  Maldivleri oluşturan atoller, yaklaşık 5 veya 10 adaya sahiptir. Bazı atoller ise dik bir mercan resifi ile çevrilmiştir bu da onları insan yaşamından izole hale getirir. Dünyanın en düz ülkesi olan Maldivlerin sahil şeridi ortalama 644 km’dir. Asya kıtasına bağlı bu ülke, Hindistan’ın güneyinde yer alır. Sri Lanka’nın güneydoğusunda olup, buraya yaklaşık olarak 750 km uzaklıktadır.

  Tatil Cenneti Maldivler

  Maldiv Cumhuriyetini oluşturan 1200 civarında adanın sadece 400’ünde yaşam bulunur. Hala birçok ada keşfedilmemiş ve el değmemiş haldedir.

  Ülkenin 200 adası turizm adasıdır ve adalar üzerinde 5, 4 veya 3 yıldızlı oteller bulunur. 200 adada ise yerel yaşamın olduğu yerlerdir. Maldivlerdeki turizm adaları, 1 ada ve 1 otel şeklindedir. Yani her bir adada bir tane otel ve o otele bağlı tesisler vardır, başka bir otel bulunmaz.

  Otellerde farklı konseptli tatiller kolaylıkla planlanabilir. Su üstünde veya kumsalda size özel villada kalma imkânınız bulunur. HaydiMaldivlere olarak, tatilinizi birlikte planlarken, bu adalar içerisinde dilediğiniz adayı seçme olanağı sunuyoruz. Nasıl bir Maldivler tatil istediğinize göre, otel ve konaklama seçeneği ile hayalinizdeki tatili geçirmenizi sağlıyoruz.

  04 Mart, 00:03