loading
Maldivler Kültürü

Maldivler Kültürü

İçindekiler

  Maldivler’deki adaların yaklaşık 150 tanesi otel - ada olarak kullanılır. Maldivler Cumhuriyet ile yönetilen, Müslüman bir ülkedir. Kültürel olarak aile kavramı oldukça gelişmiştir. Aile kavramını yaşatan ve nesilden nesile aktaran festivalleri oldukça fazladır. Eğlence kültürü çok fazla yoktur. Diğer turistik adalara göre buradaki halk daha sakin bir yaşam sürer.

  Eskiden Budist rahiplerin meskeni olan Maldivler günümüzde İslami gelenekleri yaşar. Maldivler halkı muhafazakâr bir halktır. Birçok açısından Araplarla aynı kültürel özellikler Maldivler halkında da görülür. Bu nedenle de turistlerin kaldığı adalar ve halkın yaşadığı adalar ayrıdır.

  Maldivler Kültürü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Maldivler İslami kültürü her açıdan yaşayan bir coğrafi bölgedir. Maldivlerin kültürü hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler var. Tatil için Maldivlere gidecekseniz ya da gezi rotanızın bir noktası olarak burayı seçtiyseniz kültürüne dair önemli bilgilerden yararlanabilirsiniz:

  • Otel adalar dışındaki adalarda kadınlar İslami kültüre uygun giyinmek zorunda

  • Cuma günleri Maldivler’de tatil günüdür

  • Maldivlere giderken yanınızda başka dinleri simgeleyen eşyalar götüremezseniz

  • Ramazan ayında ülkede yeme-içme olanakları kısıtlı olur

  • Turistlere yönelik otel ve sahiller dışında alkol satışı yasaktır

  • Male’de denize mayo ile girme yasağı var

  Bazı hususlara dikkat ettiğinizde, unutulmaz bir Maldiv tatilini kolayca yaşayabilirsiniz.

  Maldivler’de Nerede Daha Rahat Tatil Yapılır?

  Başkent Male, Maldivler’in İslami kurallarını net bir şekilde uyguladığı yerlerin başında gelir. Ama otel adalar oldukça rahattır. Otel adalarda içki içmek, denize mayoyla girmek gibi şeyler yasak değil. Ülkede turizmi canlı tutmak adına turistlere ayrıcalıklar tanınır. Ama bazı bölgelerde bu rahatlığı yaşayabilirsiniz.

  Maldiv adaları genel olarak güvenlidir. Suç oranı oldukça düşüktür. Resort adalarda katı kurallar uygulanmaz. Yerel halkın yaşadığı adalarda İslami kurallara uymak gerekir. Maldivler’de resort ada olarak belirlenen adalarda rahat tatil yapılabilir. Adalar arasında ulaşım deniz uçağı, iç hat uçuşu ve hız teknesi ile sağlanır.

  10 Şubat, 00:02