loading
Maldivler Rehberi

Maldivler Rehberi

İçindekiler

  Maldivler, lüks bir adada tatil arayan balayı çiftleri ya da rahatsız edilmeden aileleri ile tatil yapmak isteyenler için ideal bir yerdir. Ortalama 1200 adadan oluşan bu ülke, tropik bir adadan istenen her şeye sahiptir. Mavinin birçok tonunun görüldüğü okyanus suları, bembeyaz kum plajları, palmiye ağaçları, sıcak ve güneşli günler ve unutulmaz gün batımlarını doyasıya yaşayabilirsiniz.

  Son yıllarda özellikle balayı çiftlerinin sıklıkla tercih ettiği bu ülkeye, farklı konseptlerle de giden turistler bulunuyor. Hem su altı hem de su üstü zenginliği fotoğraf ve dalış meraklılarını kendine çekerken, kişiye özel, izole ama lüks villaları da sessizlik arayan ailelerin tercih notası olabiliyor.

  HaydiMaldivlere olarak, ister balayı ister aile veya farklı bir konsepte olsun, size özel Maldivler tatili için her zaman yanınızdayız. Birebir sizinle birlikte ve size özel planlanan bu tatilde, baştan sona tüm süreçleri bilerek, karar vermenizi sağlıyoruz. Ulaşımdan transfere, otelinizden konaklama şeklinize ya da aktivite ve ikramlara kadar her konuda bilgi sahibi olarak, geçireceğiniz tatil boyunca keyifli olmanızı sağlıyoruz.

  Maldivlerde Yapılabilecek 8 Farklı Şey

  Maldivler de yer alan turizm adaları 1 ada, 1 otel konsepti ile bulunur. Yani adanın içerisinde sadece bir otel ve o otele ait tesisler vardır. Ancak oteller misafirlerinin her ihtiyaçlarını, istek ve taleplerini karşılayabilecek kadar geniş çeşitlilikte hizmetler sunarlar. Maldivler tatilinizde berrak okyanus sularının ve sıcak, güneşli havanın tadını çıkartırken, ülkenin güzelliğini yaşamanız için farklı aktivitelerde yapabilirsiniz.

  Başkent Male’yi Keşfedin; Birçok başkente göre çok küçük olan bu ada başkentinde çok ilginç zamanlar geçirebilirsiniz. Camileri ve müzeleri ile ilginizi çekecektir. Deniz ürünlerinin satıldığı balık pazarını ziyaret etmek ilginç olabilir. Yakın zamanda açılan Hard Rock Cafeye Male’den feribot ile erişim sağlayabilirsiniz.

  Mercan Resiflerinde Dalış Yapın; Maldivler, atollerden oluşmuştur. Birçok el değmemiş mercan resifi bulunur. Bu resiflerde çok geniş biyolojik çeşitlilikte deniz canlılarını görebilirsiniz. Şnorkel veya tüple dalış yaparak Hint Okyanusunun güzelliklerinin tadını çıkartabilirsiniz.

  Yerel Kültürü Tanıyın: Maldivler de 2011 senesi öncesi yerel kültürün korunması amacı ile yerel halkın yaşadığı adalar turizme kapalıydı. Bu tarih sonrasında bu adalarda turizme açıldı. Bu adaları ziyaret edebilir, yerel kültürü deneyimleyebilirsiniz.

  El Değmemiş Bir Adalarda Bir Gece Geçirin: Maldivler de halen hiçbir yerleşimin olmadığı adalar bulunuyor. Oteller bu adalara çiftleri günü birlik götürerek, farklı aktiviteler planlayabiliyorlar. Issız, size özel bir tropik bu adada yemek yiyerek sevdiğinizle olma imkanını yakalayabilir ve hatta bir gece konaklama bile yapabilirsiniz.

  Baa Atolünde Gece Sahilde Yıldızlar Üzerinde Yürüyün; Maldivler de bir doğa harikası yaşanır. Yaşanan bu fenomen de, kıyıya vuran planktonlar yıldızlar gibi parlıyor. Böyle bir sahilde yapılan gece yürüyüşü sizi farklı bir dünyada yaşıyormuşsunuz izlenimini kolayca verecektir.

  Tekne Yolculuğunda Gün Batımını İzleyin: Maldivler de standart ulaşım ahşap teknelerle yapılır. Bu tekneler, günü bitirmek için zevkli bir yoldur. Yerel müzisyenler eşliğinde, yiyecek ve içeceklerin servis yapıldığı bu teknelerle ıssız adaları ziyaret ederken, günü keyifli şekilde kapatabilirsiniz.

  Spa Masajı İle Kendinizi Ödüllendirin; Maldivler en iyi spa merkezlerinden birisidir. Bali ve Tayland’a olan yakınlığı sebebiyle, oteller deneyimli masörleri ile mükemmel spa merkezleri hizmeti sunuyorlar

  Yerel Ürünlerden Satın Alın; Oteller, yerel zanaatkârları ziyaret edebileceğiniz, hatta satın alabileceğiniz geziler düzenler. Ülkeye özel, el yapımı farklı hediyelikler size ve sevdikleriniz güzel hediyeler olacaktır.

  Haydimaldivlere İle Size Özel Tatil Planı

  HaydiMaldivlere olarak, sadece bireysel turlar ile tek çalıştığımız tatil noktası Maldivlerdir. Uzmanlık alanımız olan bu ülkede, kalitesinden emin olduğumuz, bizzat gidip görerek deneyimlediğimiz hizmetleri siz değerli misafirlerimize öneriyoruz. Maldivler tatilinizi size özel atanmış danışmanınız ile birlikte planlarsınız.

  Tatil planınız yapılırken uçak alternatiflerinden, transfere ya da konaklama şekline kadar her türlü bilgi tarafınıza verilir. Firmamız 100’den fazla otelle özel anlaşmalar yaparak en uygun fiyatları size sunar. Hatta Thulhagiri ve Safari adalarının tek satış temsilcisi olarak sizlere diğer adalara kıyasla çok özel fiyatlar da sunabiliyoruz. Ekstra hediyeler ve ikramlarla tatilinizin muhteşem geçmesini sağlıyoruz. Firmamız online çeviri hizmetlerinden, 7/24 danışma hattına kadar aklınızdaki tüm sorulara cevap bulacağınız, size özel butik tatil planlamacınız olarak çalışmaktadır.

  "Maldivlerde Neler Yapılır" içeriğimizi ziyaret ederek Maldivlerde yapabileceğiniz harika aktiviteleri öğrenebilirsiniz.

  29 Ocak, 00:01