loading
Maldivlerde Nerede Kalınır?

Maldivlerde Nerede Kalınır?

İçindekiler

  Dünyanın tatil cenneti olarak sayılan Maldivler, irili ufaklı 1200 civarında adadan oluşan bir ada ülkesidir. Maldivlerin su üstü güzellikleri kadar su altı güzellikleri de dillere destandır. Bu ada ülkesinde tatil yapmak isteyenlere birbirinden farklı çok geniş konsepte konaklama alternatifleri de sunar. Maldivlerde turizm adaları ile yerel halkın yaşadığı adalar birbirinden ayrılmıştır. Hatta yakın tarihe kadar turistlerin yerel adaları ziyaret etmesi bile yasaklanmıştı.

  Maldivlerde genel olarak otel - ada konsepti vardır. Yani bir adada tek bir otel ve onun sosyal alanları veya tesisleri bulunur. Aynı ada üzerinde iki farklı otel bulunmaz. Otellerin hepsi ultra lükstür ve misafirlerine birçok aktivite sunar. Eğlenceden geziye, yemekten farklı spor etkinliklerine kadar çok fazla seçenek bulunur.

  Ayrıca Maldivlerde tatilinize göre farklı şekilde kalabilirsiniz. Mesela, dalış turu isterseniz yerel adalarda butik otellerde kalabilirsiniz. Ya da Hint Okyanusunun uçsuz bucaksız görüntüsü eşliğinde ada otellerinde beş yıldızlı bir konaklama gerçekleştirebilirsiniz. Maldiv turları seçeneklerini inceleyerek hayalinizdeki tatili gerçekleştirebilirsiniz.

  Otel Konaklama Alternatifleri Nelerdir?

  Oteller birçok farklı konaklama seçeneği sunulur. Otel odası konsepti yani klasik otel odasında kalabilirsiniz. Bu şekilde otelin sağladığı tüm avantajlara çok yakın olursunuz. Bazı otellerde odalar deniz manzaralı bazıları ise yeşil doğa ile iç içe bir manzara sunar. Sevdiğiniz tarza uygun bir oda seçeneğini tercih edebilirsiniz. 

  Plaj villalarında kalabilirsiniz. Plaj villaları, denize sıfır konumu ile herkesin sıklıkla tercih ettiği bir konaklama seçeneğidir. Villalar mahremiyeti destekleyecek şekilde birbirlerinden ayrılmıştır. Kendi sahiline özel yolu ile hiç bir şekilde rahatsız edilmeden denize girebilirsiniz. Ayrıca plaj villalarında hem havuzlu hem de havuzsuz seçenekler vardır. Dilerseniz hem size özel sahil yanı sıra tatlı su havuzu ile keyfinizi üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

  Hint Okyanusu üzerinde su üstü villalarında kalabilirsiniz. Su üstü villaları, Hint okyanusunun harika lagünleri üzerine kurulmuş villalarıdır. Mahremiyet bu villalarda da çok önemlidir. Denizin üzerinde kesintisiz gün batımı manzaralarıyla harika bir Maldivler tatili geçirebilirsiniz. Bu konaklama seçeneğinde de havuzlu ve havuzsuz seçenekler tatilinizin daha da keyifli olmasını sağlayan bir detay olur.

  Otellerin Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

  İster otel odasında ister plaj villaları isterseniz de su üstü villalarında kalın fark etmeksizin otelin tüm imkânlarından yararlanabilirsiniz. Otellerin birçok farklı seçenek sunan restoranlarında sabah, öğle ve akşam yemeklerini yiyebilirsiniz. Ayrıca farklı ülke mutfaklarının yer aldığı restoranlar size en iyi lezzeti sunmak için yarışır. Farklı bar seçenekleri de otellerin sunduğu hizmetler arasındadır. 

  Otellerin hepsinde büyük havuzlar denize girmek istemeyenlere farklı bir alternatif sunar. Ayrıca spor ve spa alternatifleriyle de dinlenme ve kendinize zaman ayırma fırsatı yakalarsınız. Oteller, çocuklar içinde birçok aktivite ve eğlence sunarak aile tatiline gelenlerin keyifli zamanlar geçirmesine olanak verir.

  Maldivlerin su altı güzelliklerini tüple ya da şnorkelle deneyimleyebilirsiniz. Sahilde akşam yemekleri, gece turları, açık deniz balıkçılığı, motorlu ya da motorsuz su sporları sunulan hizmetlerden bazılarıdır. Dilerseniz uçakla Maldivleri kuş bakışı görebilir ya da yerel halkın yaşadığı adaları ziyaret edebilirsiniz. Haydi Maldivlere olarak size özel Maldiv tatili planlayarak zevkinize ve bütçenize uygun bir unutulmaz bir Maldiv tatili geçirmenizi sağlıyoruz. 

  13 Mart, 00:03

  Çok Okunanlar
  • Maldivler Balayı Turumuz
   Maldivler Balayı Turumuz
   • Maldivler Balayı
   • Şubat 2020
   Tamamını Oku
  • Maldivlerde Yerel Yaşam
   Maldivlerde Yerel Yaşam
   • Maldivler Yerel Yaşam
   • Ocak 2020
   Tamamını Oku
  • En Sulu Yemeğe Buyurmaz mısınız?
   En Sulu Yemeğe Buyurmaz mısınız?
   • Su Altı Restaurantı
   • Temmuz 2014
   Tamamını Oku
  • CNN Türk ve Sirtçantalilar Maldivler'de
   CNN Türk ve Sirtçantalilar Maldivler'de
   • Türk Medyası Maldivler'de
   • Temmuz 2014
   Tamamını Oku