loading
Maldivlere Hangi Ayda Gidilir

Maldivlere Hangi Ayda Gidilir

İçindekiler

  Maldivler’e Ne Zaman Gidilir? 

  Maldivler denilince herkesin aklına ilk önce şüphesiz büyüleyici bir güzelliğe sahip plajları gelir. Bembeyaz kumlarına serilerek adeta soluk kesici bir tatil yaşanacak bir ortam. Göz alan turkuaz denizi, palmiye ağaçları ve uzun kumsalları ile dünyanın en mükemmel tatil noktalarından biri olarak gösterilir.
  Maldivler’e gidiş için en ideal zaman nisan ve mayıs aylarıdır. Aynı zamanda aralık ve nisan ayları arası dönem de son derece idealdir. Maldivler için en iyi zaman olan ve hava sıcaklığının 25 derece dolaylarında seyrettiği bu dönemde geçirilecek günlerin büyük bir bölümü güneşli olur. Sakin, sessiz, sorunsuz ve güvenli bir tatil için tercih edilecek bir ülke olan Maldivler’in hem doğal güzellikleri hem de kişileri kendine hayran bırakır.

  Maldivler’e Hangi Mevsimde Gidilir?

  Maldivler’in en iyi zamanına kişinin kendi ilgi ve tercihlerine yönelik olarak karar vermesi gerekir. Maldivler’e genel olarak ilkbahar ve kış mevsimlerinde gidilmesi tavsiye edilir. Bu dönemler Maldivler’de yapılacak bir tatil için en ideal zaman dilimi olarak bilinir.
  Ekvatora yakın olması nedeniyle bölgede tropik iklim hakimdir. Bu nedenle aslında bu bölgeye yılın her zaman diliminde seyahat edebilmek mümkün olur. Ilıman ve tropikal iklimi sayesinde sıcak konusunda herhangi bir zorluk çekilmez. Böylece güzel bir tatil geçirilir. Ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatmayı amaç edinen Maldivler, yılın her döneminde tatile gidilebilecek yerlerin başında gelir.

  Maldivler’de Yaz Sezonu Ne Zaman? 

  Maldivler en iyi sezonlardan biri de yaz sezonudur. Yaz ayları da mevsim şartları açısından ilkbahar aylarına benzer. Bu nedenle yaz aylarında da ziyaretçiler Maldivler’e oldukça sık giderler. Bu aylarda da yağış olmadan sakin ve sıcak hava eşliğinde mavi gökyüzünün tadını çıkarabilirsiniz.  
  Maldivler'de kış döneminde yaz tatili yapmak isteyenler aralık ayından sonra da ülkeyi ziyaret eder. Turistler yoğun olarak bu tarihleri seçer. Bu dönemlerde güneş dik ışınlarla gelir. Bu nedenle oldukça yakıcıdır. Cildin zarar görmemesi için etkili güneş kremleri kullanımı doğru tercih olur. Ayrıca adalarda zaman zaman güneşin bu etkisinden dolayı çeşitli hastalıklar görülür. Bu konuda dikkatli olmak gerekir. 

  Maldivler‘de Muson Yağmurları Ne Zaman?

  Maldivler’e tatile gidecek olan kişiler muson yağmurlarına yakalanmak istemez. Bunun için Maldivler’de muson yağmurlarının ne zaman olduğu konusunda bilgi sahibi olmak istenir. Mayıs ve kasım ayları arasında bölgede yağışın fazla olduğu ve rutubetin de arttığı zamanlardır. Gene de bu dönemlerde ılık yağmurlar tatil yapılmasına engel olmaz. Hava sıcaklığı 28-35 derece arasındadır. 
  Her ay denk gelebilme ihtimaliniz olan yağışlar bazı aylarda bazı bölgelerde daha fazla olabilir. Daha çok kısa süreli ve geçicidir. Kavurucu sıcakların etkisi altındaki toprağın serinlemesini sağlayan bu yağmurlar ülkenin bir parçasıdır. Aynı zamanda izlemesi de ayrı bir keyif verir.

  03 Mart, 00:03

  Çok Okunanlar
  • Maldivler Balayı Turumuz
   Maldivler Balayı Turumuz
   • Maldivler Balayı
   • Şubat 2020
   Tamamını Oku
  • Maldivlerde Yerel Yaşam
   Maldivlerde Yerel Yaşam
   • Maldivler Yerel Yaşam
   • Ocak 2020
   Tamamını Oku
  • En Sulu Yemeğe Buyurmaz mısınız?
   En Sulu Yemeğe Buyurmaz mısınız?
   • Su Altı Restaurantı
   • Temmuz 2014
   Tamamını Oku
  • CNN Türk ve Sirtçantalilar Maldivler'de
   CNN Türk ve Sirtçantalilar Maldivler'de
   • Türk Medyası Maldivler'de
   • Temmuz 2014
   Tamamını Oku