loading
En İyi Maldivler Sahil ve Plajları

En İyi Maldivler Sahil ve Plajları

İçindekiler

  Maldivler, dünyanın en güzel sahillerinin bazılarına sahip, dünya harikası bir turizm ve tatil cennetidir. Bembeyaz kumlarından Hint Okyanusunun masmavi sularına keyifle girersiniz. Maldivler de bu bölgeye özel kum tepecikleri bulunur. Hatta bazı adacıklarda sadece bu kum uzantıları bulunur. Bu uzantılardan mavinin birçok tonunu barındıran okyanusa keyifle girebilirsiniz.

  Maldivlerin sahilleri beyaz kumlar ile çevrilidir. Bu beyaz kumlar, ölü mercanların aşınarak ufalanması ile oluşur. Aşırı sıcaklarda bile bu kumlar ayaklarınızı yakmaz. Berrak okyanus tabanı da bu beyaz kumlarla kaplıdır. Bu sayede denizin dibini rahatlıkla görebilirsiniz.

  Adalarda, çok geniş bir su altı ve su üstü biyolojik zenginlik bulunur. En dikkat çeken deniz canlıları arasında köpekbalıkları, mantalar ve vatozlardır. Mercan resiflerinde sıklıkla görünen köpekbalıkları tamamen zararsız türdendir.

  Olağanüstü Flora ve Faunası Kendine Hayran Bıraktırır

  Maldivler de çok çeşitli deniz ve kara canlılarına rastlamak ve hatta onlarla birlikte yüzmek de mümkündür. Mesela Moodushi Adası’nda dev mantalar iskele yakınlarında su üstüne çıkararak kendini sevdirecek kadar insan yaşamına alışkındır. Halaveli Adası’nda da bölgeye özgü, kanat uzunluğu 1,5 metreyi bulan dev meyve yarasaları yaşar. Adalarda yer alan resiflerde 1000’den fazla balık türü yanı sıra yengeçler, farklı su kuşlarına ev sahipliği yapar.

  Maldivler sahillerini ünlü yapan bir diğer faktörde gece saat 21’den sonra ortaya çıkar. Dalgaların kıyıya vurduğu planktonlar inanılmaz bir görsel şölen sunar. Gece karanlığında parlayan yıldızlar gibi sahilde uzun bir şerit halinde bu güzelliği seyredebilirsiniz.

  El Değmemiş Sahillerde Deniz Girme Fırsatı

  HaydiMaldivlere olarak, istek ve hayallerinize özel, birebir tatil planlaması yapıyoruz. Tatilinizin en başından sonuna kadar sizinle planlayarak, sorunsuz ve konforlu şekilde gerçekleşmesini sağlıyoruz. Maldivler de kalitesinden %100 emin olduğumuz ve deneyimlediğimiz otelleri önererek, sorun yaşamamanız için tüm önlemleri alıyoruz.

  Maldivler de farklı konaklama konsepti ile kalabilirsiniz. Maldivler sahil villalarında deniz sıfır size özel bir villa da kalarak, uyandığınızda bölgenin meşhur kumlarından Hint Okyanusuna dalabilirsiniz. Berrak okyanus suları üstünde kano, sörf yanı sıra su altında da dalış yaparak tatilinizin ve bu cennet adaların keyfini sürebilirsiniz.

  03 Mart, 00:03