loading
Maldivler Balayı Anıları

Maldivler Balayı Anıları

05 Aralık, 21:12

İçindekiler

  Düğünümüzü yaptık ve balayı için nereye gidelim derken kendimizi Maldivler’de bulduk. Hayatımızda sadece bir kez yaşayacağımız bu özel günlerimizi geçirmek için sessiz, sakin, huzur dolu bir yer diledik. Kısa bir araştırma yaptıktan sonra Drift Thelu Veliga Retreat isimli küçük bir adanın balayımız için güzel olabileceğine karar verdik. Bavullarımızı hazırlayıp yola koyulduk aktarmasız olarak yaklaşık 7 saat süren uçuş yolculuğumuzun ardından başkent Male’ye vardık. Otel görevlisi bizi karşıladı ve deniz uçağı ile yaklaşık yarım saat süren bir uçuştan sonra resmen cennetten bir köşenin içine düşüverdik. 

  Adada 10 tane kumsal villa 20 tane de su üzeri villa olmak üzere toplamda 30 tanecik oda var. Düşünün ne kadar sakin bir yerdeyiz :) Biz kumsal villada kalmayı tercih ettik. Sabah uyandığımda odadan adımımı atar atmaz o bembeyaz kumsala ayak basmanın keyfi bir başka.    

  Şimdi bu adada neler yapılır ondan bahsedelim. Her sabah düzenlenen bir şnorkel gezisi var. Katılmak isterseniz bir hoca eşliğinde küçük bir tekne ile adadan ayrılıp yaklaşık 10 kişilik ekiple mercanların olduğu noktalarda dalış yapılıyor. Her gün bu etkinliğe katılmak gayet keyifliydi.  Çünkü okyanusun altındaki o muhteşem canlılarla aynı atmosferde bulunmak ve hatta onlara dokunmak gerçekten tarif edilemeyecek bir duygu. Yaşanılası ve görülesi en güzel manzaralardan biri o rengarek deniz canlılarını görmek. Hatta itirafta bulunayım koskocaman bir köpek balığı gördüm ve gerçekten korktum. Çünkü o kadar yakınsınız ki ve bunu ilk defa görüyorsanız bu çok normal. Tabi bu canlılar zarar vermiyor köpek balıkları da. Evet sabahları süren bu macera yaklaşık 1 saatlik bir gezi. Sonrasında adaya dönüyoruz. Yemeklere gelirsek balık malum çok olduğundan birbirinden lezzetli balık yemekleri var. Genel olarak yemekler gayet lezzetli. Meyveler de öylesine çeşitli ve güzel. Gün içinde dilerseniz kanoyla adanın etrafında da dolaşabilirsiniz. Bir de balayı çiftlerine özel romantik akşam yemeği ya da masaj paketi de var. Zaten restoranda yediğimiz her yemek romantik bir akşam yemeği gibi olduğu için biz masajı tercih ettik.

  Her şey o kadar güzel ve büyüleyiciydi ki bu tatil hiç bitmemeliydi!  Bir de Kasım ayında memleket soğukken orda deniz, kum, güneş rüya gibiydi. Eşimle birlikte harika fotoğraflar çektirdik. Harika anılar ve hatıralar biriktiridik. Güzel bir balayı diledik ve her şey dilediğimizden de güzeldi.  En güzel en özel anlarımızı hep böyle mutlu geçirmek dileğiyle, eğer bir gün her şeyden uzaklaşıp gerçekten yaşamı hissetmek istiyorsanız;  Haydi Maldivler’e :) 

  SİBEL UYSAL

  Çok Okunanlar
  • Maldivler Balayı Turumuz
   Maldivler Balayı Turumuz
   • Maldivler Balayı
   • Şubat 2020
   Tamamını Oku
  • Maldivlerde Yerel Yaşam
   Maldivlerde Yerel Yaşam
   • Maldivler Yerel Yaşam
   • Ocak 2020
   Tamamını Oku
  • En Sulu Yemeğe Buyurmaz mısınız?
   En Sulu Yemeğe Buyurmaz mısınız?
   • Su Altı Restaurantı
   • Temmuz 2014
   Tamamını Oku
  • CNN Türk ve Sirtçantalilar Maldivler'de
   CNN Türk ve Sirtçantalilar Maldivler'de
   • Türk Medyası Maldivler'de
   • Temmuz 2014
   Tamamını Oku