loading
Maldivler'e Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Maldivler'e Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

İçindekiler

  Keyifli, huzurlu ve eğlenceli bir tatil için Maldivler size inanılmaz fırsatlar sunar. Türkiye’den ortalama 5000 km uzaklıktaki bu adalar ülkesine gitmek muhteşem ve unutulmaz bir anı yaratacaktır. Eğer siz de bu harika ve cennet gibi ülkeye gitmeyi istiyorsanız, Maldivlere gitmeden önce bilmeniz gereken bazı bilgileri sizin için derledik;

  Ada + Otel Konsepti Vardır: Maldivlerdin turistik adalarında ada üzerinde tek otel ve bu otele ait tesisler bulunur. Başka oteller veya başka otellere ait tesisler bulunmaz.

  Maldivler 1200 Adadan Oluşur: Hint Okyanusunda yer alan Maldivler, 1200 ada ve adacıktan oluşur. Ortalama 400 civarındaki adada yerleşim vardır. Bunların 200 civarında yerel halk yaşar, 200 civarı da turistik adalardır.

  İslam Ülkesidir: Maldivler bir İslam ülkesidir. Turistik oteller dışında alkol satışı yasaktır. Yerel adalarda veya başkent Male’de ona göre giyinmek gerekir.

  Birçok Mercan Adası Ve Atol Vardır: Ortasında lagün adı verilen ve derinliği değişen göllerin olduğu kısmen veya tamamen kapalı adacıklara atol denilmektedir. Maldivlerdeki atoller 90 bin m2’lik alana yayılmış durumdadır. En bilinen ve UNESCO tarafından koruma altına alınmış atol Baa Atolüdür.

  Bazı Adalar Keşfedilmemiştir: Maldivlerin bazı ada veya adacıkları el değmemiş ve keşfedilmemiştir. Hatta bazıları o kadar küçüktür ki harita üzerinde bile yer almaz.

  Maldivlere Vize Almaya Gerek Yoktur: Vizesiz seyahat edilen bu ülkeye giriş yaparken 30 günlük seyahat izni verilir. Ancak pasaportların en az 6 ay geçerli olacak şekilde yeni olması istenir.

  Yerel Adalar Ziyarete Açıktır: 2011 senesine kadar yerel adaları turistlerin ziyaret etmesi yasaktı, ancak bu tarihten sonra yerel halkın yaşadığı adalar turizm açılmıştır.

  Adrenalin Sporları Açısından Turistleri Kendine Çeker: Köpek balıkları ile tüple dalmak, yüksek dalgalarda sörf yapmak gibi daha pek çok adrenalin sporunu buralarda kolaylıkla yapabilirsiniz.

  Su Altı ve Su Üstü Zenginliği Vardır: Adaların üzerinde ve denizde çok geniş bir biyolojik çeşitlilik vardır. Birçokları koruma altındadır.

  En Yüksek Okuryazarlık Oranına Sahiptir: Maldivler %98’lik gibi yüksek bir okuryazarlık oranında sahiptir. İngilizce eğitim sistemi vardır, suç oranı sıfırdır. En güvenli ülkelerin başında gelir.

  Haydi Maldivlere olarak mükemmel bir Maldivler tatili geçirmeniz için bilgimizi ve rehberliğimizi sunuyoruz. İhtiyaç ve arzularınıza uygun size özel bir tatil planı ile hayalinizdeki tatili kolayca bizimle geçirebilirsiniz.

   "Maldivlerde dikkat edilmesi gerekenler" ile alakalı bilgi almak için içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

  26 Ağustos, 00:08

  Çok Okunanlar
  • Maldivler Balayı Turumuz
   Maldivler Balayı Turumuz
   • Maldivler Balayı
   • Şubat 2020
   Tamamını Oku
  • Maldivlerde Yerel Yaşam
   Maldivlerde Yerel Yaşam
   • Maldivler Yerel Yaşam
   • Ocak 2020
   Tamamını Oku
  • En Sulu Yemeğe Buyurmaz mısınız?
   En Sulu Yemeğe Buyurmaz mısınız?
   • Su Altı Restaurantı
   • Temmuz 2014
   Tamamını Oku
  • CNN Türk ve Sirtçantalilar Maldivler'de
   CNN Türk ve Sirtçantalilar Maldivler'de
   • Türk Medyası Maldivler'de
   • Temmuz 2014
   Tamamını Oku