loading
Maldivler'in Lezzetli Yemekleri

Maldivler'in Lezzetli Yemekleri

İçindekiler

  Dünya mutfaklarının yer aldığı bu restoranlarda aradığınız her lezzeti kolayca bulabilirsiniz. İsterseniz Fransız mutfağından tatları ya da İtalyan mutfağından klasik lezzetleri tadabilirsiniz.

  Türk mutfağı olmadan yapamam diyorsanız da Maldivlerin ünlü Türk otelinde tatilinizi geçirebilirsiniz. Bu lüks otelde ülkemizin mutfağının yanı sıra farklı mutfaklarında keyfine kolayca varabilirsiniz. Maldivlerde oteller misafirlerinin tercihlerine göre sundukları farklı mutfakları ile doyasıya bir yemek şöleni sunar. Ayrıca isterseniz de yerel lezzetleri denemek imkanını da kolayca bulabilirsiniz.

  Maldivlerin neredeyse %99’ı deniz olduğundan daha önce görmediğiniz balıkların lezzetlerini deneme şansınız vardır. Adanın yerel lezzetlerinde Arap, Hint, Sri Lanka’nın yanı sıra Doğu mutfağının etkilerini rahatlıkla görebilirsiniz. Maldivlerde lüks içerisinde villanızda kalırken ne yiyeceğinizin endişesini duymadan dünya çapında lezzetleri yemeniz mümkün olur.

  Maldiv Mutfağının Eşsiz Lezzetlerini de Denemelisiniz

  Maldivler mutfağı komşu ülkelerin etkisi ile çeşitlenmiş geleneksel lezzetlerin buluştuğu zengin bir çeşitlilik sunar. Geçmişte balık, Hindistan cevizi ve yerel bitkilerin bileşenleri ile yapılan yemekler ticaret ve seyahatle adalara gelen yabancıların etkisi ile eşsiz şekilde genişlemiştir.

  Günümüz Maldiv mutfağında gene ana üç bileşenin etkisini görmek mümkündür. Bunlar, balık, Hindistan cevizi ve sebzelere-meyvelerdir. Hafif tatlımsı genellikle de egzotik lezzetler, nesilden nesile aktarılır. Maldiv mutfağını denemek için farklı alternatifleriniz bulunuyor. İsterseniz otelinizin restoranında yemekleri yiyebilir, Başkent Male gezinizde ya da yerel ada ziyaretlerinizde farklı lezzetleri tadabilirsiniz. Ancak yeni bir şey denemeden önce rehberinizden yemek hakkında bilgi almanızı da tavsiye ederiz.

  Geleneksel Maldiv Yemekleri

  Zengin ve renkli mirasın sonucunda çeşitli ülkelerin mutfaklarının etkisini görebileceğiniz bu ada ülkesinde, Maldivlere özgü yemeklerin gerçek tadını keşfetmelisiniz. Taze balık, tavuk, et, taze yerel meyve ve sebzelerden hazırlanan çok çeşitli geleneksel Maldiv yemeklerinin bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  Mas Huni; Kahvaltıda yenen ve geleneksel Çapati ekmeği ile servis yapılan bu yemek, Hindistan cevizi, biber, soğan ve ton balığı ile yapılan bir salatadır.

  Garudhiya; Maldivlerde neredeyse her gün yenen favori bir yemektir. Farklı balıklar ve sebzelerden hazırlana bir balık çorbasıdır.

  Kuhi Boakiba; Özellikle festival ve ziyaretlerde yani özel günler için hazırlana bir yemektir. Balık, Hindistan cevizi, baharatlar ve pirinç ile hazırlan bir balık köftesidir.

  Ayrıca Başkent Male ziyaretinizde sokak yemeklerinin de tadına varabilirsiniz. Haydi Maldivlere olarak sizinle birlikte tüm Maldivler tatil planını yapıyoruz. Tatilinizde yanınızda yer alıp, 7/24 rehberliğimizi sunuyoruz.

  25 Ağustos, 01:08