loading
Maldivler Otellerin Hijyeni

Maldivler Otellerin Hijyeni

İçindekiler

   Pandemi sürecinin azalması ile birlikte artık bu stresli zamanları atlatmanın ve güvenli, sosyal mesafeli, ve huzurlu bir şekilde Maldivler tatil yapmanın vakti geldi. Ancak istenilen bu izolasyon ve mesafeyi sağlayacak yeri bulmakta önemlidir. Bu açıdan Maldivler hem pandemi sürecini başarılı şekilde yönetmesi hem de otellerinde sağladığı hijyen kurallarıyla, sağlıklı, huzurlu ve keyifli bir tatil geçirilecek yerlerin başında gelir. Maldiv otellerinin hijyeni nasıl sağladığı konusunda merak ettiklerinizi kısaca size sıraladık;

  • Maldivlerde turistik adaların her birinde sadece bir otel ve o otele ait tesisler bulunur. Bu oteller sınırlı sayıda misafir kabul ederler.
  • Turistik adalarda otel odası şeklinde konaklama bulunmaz. Konaklama okyanus üzerinde veya kumsalda kişiye özel villalarda olur. Her villa birbirinden mahremiyeti ve izolasyonu sağlayacak şekilde uzaktır.
  • Maldivler Sağlık Bakanlığı pandemi sürecinde turistik adaları kapattığından, bu süreçte bu adalara seyahat olmamıştır.
  • Turizmin açılması ile birlikte Maldivler Sağlık Bakanlığının getirdiği sertifikasyon kurallarını tamamlayan otellerin açılmasına izin verilmiştir. Neredeyse otellerin %99’u bu sertifikasyonu tamamlayarak açılma izni almıştır.
  • Havaalanında sosyal mesafe kurallarına göre karşılanan misafirler, kalabalık ortamda bekletilmeden transferi yapılarak otellerine ulaştırılır. Resepsiyon önlerinde kalabalık oluşmaması için oteller misafirleri direkt odalarına yerleştirerek, işlemlerini online yapmalarını sağlıyorlar.
  • Oteller villaları misafirlerin olmadığı zamanlarda sürekli dezenfekte ediyor. Bu işlem tüm ortak alanlar içinde geçerli olup, günde 2 defa yapılıyor.
  • Otellerin tüm personelinin sağlık taramasından geçip onay alma zorunluluğu vardır. Ayrıca otellerinde doktor bulundurması gerekiyor.
  • Otellerde yer alan restoranların çoğu açık alanlardadır. Yer sorunu yaşanmadığı için masalar rahatlıkla sosyal mesafeli olarak yerleştirilir.

  Maldivler, Avrupa Birliğinin yayınladığı en güvenli ülkeler listesinde yer alır. Maldivler, her zaman misafirlerine sağladığı mahremiyeti ve izolasyonu bu süreçte de en üst seviyede sunmaktadır. Asya’nın en başta gelen güvenli ülkelerinden biri olan Maldivler, sevdikleriniz ile rahat, huzurlu ve sağlık probleminden endişe etmeden tatil yapacağınız nadir bölgelerden birisidir.

  Haydi Maldivlere olarak sağlığınıza önem vererek, size özel hazırlanan tatil programında keyifli ve güvenli tatil geçirmeniz için her süreçte yanınızda yer alıyoruz. Tatil programınızı sizin ihtiyaç ve beklentilerinize göre planlayarak, gerçekleşmesini sağlıyor, 7/24 desteğimizi tatilinizin başından sonuna kadar size sunuyoruz.

   Maldivlerde izolasyon hakkında detaylı bilgi almak için içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

  26 Ağustos, 01:08