loading
Maldivler Yeryüzünde Mavi Cennet

Maldivler Yeryüzünde Mavi Cennet

İçindekiler

  Maldivler tatilini dünyanın neresinde kime sorarsanız sorun bir rüya gibi tarifini duyarsanız. Maldivler’de tatil bir düş zamanını yaşamak gibidir. Maldivler’de sadece turistler için düzenlenmiş 100’ün üzerinde otel ada bulunur.

  Maldivler’de gökyüzü sonsuz huzuru içinize doldurur. Güneş her zaman gökyüzünden selam verir. Maldivlerin tüm dünyada hayalleri süsleyen tatilin adı olmasının birçok nedeni var. Tropik ormanlar, su altı zenginlikleriyle büyüleyen okyanus, doğa harikası kumsallar bunlardan sadece birkaçı. Egzotik yemekler, yüzlerce yıllık kadim kültürün izleri de bambaşka bir dünya sunar.

  Maldivler’e Ne Zaman Nasıl Gidilir?

  Maldivler Türk vatandaşları için 30 gün vizesiz ziyaret kabul eder. Maldivlere THY ile direk uçuş kullanarak, Qatar Havayolları İstanbul, Ankara,İzmir kalkışlı ve Doha aktarmalı olarak, Emirates ile İstanbul kalkışlı ve Dubai aktarmalı olarak gidilebilir. THY Maldivler başkenti Male’e İstanbul’dan uçak seferleri düzenler. Direk uçuşlar yaklaşık 8 saat sürer.

  Maldivler’e uçakla gittikten sonra diğer adalara deniz uçağı ya da sürat motoruyla ulaşılır. Tatil için Maldivler’e gidecekseniz 12 ay boyunca hava sıcaklığı 28-32 derece arasındadır ve tropik iklimin eşsiz güzelliklerine her ay şahit olmak mümkündür.

  Maldivler’de Kendi Balkonunuzdan Denize Girin

  Maldivler resort adalardaki denizin içine konumlanmış villalar bulunur. Özellikle balayı çiftleri bu konaklama deneyimini tercih eder. Denizin içine konumlanmış villaları tercih ederek kendi balkonunuzdan denize girebilirsiniz. Maldivler bu inanılmaz deneyimlerle rüya gibi bir tatil şansı sunar.

  Şnorkelle okyanusa girdiğinizde birbirinden güzel deniz canlılarını görebilirsiniz. Denizin içinde villalınızın balkonunda oturup egzotik içeceğinizi yudumlayabilir ve günbatımını seyre dalabilirsiniz.

  Otel ada olarak kullanılan turistlere özel hizmet sunan adalarda daha rahat tatil yapılıyor. Kendinizi büyüleyici bir resim tablosunun içinde bulmak istiyorsanız Maldivler tüm renkleriyle bunu sağlıyor. Maldivlere balayı için gidecekseniz özel balayı turlarını değerlendirebilirsiniz.

  17 Şubat, 00:02