loading
Pandemi Döneminde Maldivler'in Durumu

Pandemi Döneminde Maldivler'in Durumu

İçindekiler

   Hint Okyanusunda yer alan Maldivler, sıfıra yakın suç oranı ile her zaman en güvenli ülkeler arasında en üst sırada yer almıştır. Pandemi sürecini de başarılı şekilde yönetmesi, güvenli ve hijyenik tatil geçirmek isteyenlerin burayı tercih etmesine sağlamıştır.

  Corona virüs salgınının olduğu dönemde tüm dünyaya kapılarını kapatan Maldivler, yeni normal dediğimiz süreçte temkinli adımlar atarak, turistleri yeniden ağırlamaya başlamıştır. 15 Temmuz 2020 tarihinden itibaren ülkeye tatil için gidilmektedir.

  Maldivler 1200 ada ve adacıktan oluşan bir takım ada ülkesidir. Tüm bu adaların 400 tanesinde yaşanmaktadır. Salgının yoğun olduğu dönemde ortalama 3000 civarında vaka görülmüştür. Görülen vakalar içerisinde 15 kişi hayatını kaybetmiştir. Maldivler, %80 iyileşme oranı ile bu kötü süreci en iyi şekilde atlatan ülkelerin başında gelmektedir.

  En Güvenilir ve Güvenlikli Ülke: Maldivler

  Avrupa Birliğinin yayınladığı en güvenilir ülkeler listesinde yer alan Maldivler, Corona virüs döneminde sınırlarını herkese kapatarak kendilerini koruma altına almışlardır. Bu süreçte tüm turistik ada otelleri de kapanmış ve pandeminin en yoğun olduğu zamanlarda oteller kapalı kalarak izole edilmiştir.

  Oteller turistlere kapılarını açmadan önce Maldivler Sağlık Bakanlığının belirlediği güvenlik prosedürlerine göre sertifika almaları zorunluluğu getirilmiştir. Belirlenen kuralları uygulayarak sertifikasını alan otellerin açılmasına izin verilmiştir ki, Eylül 2020’de otellerin %99’u bu kuralları tamamlayarak sertifikalarını almış olacaklardır.

  Maldivlere Güvenli Seyahat

  15 Temmuz 2020 tarihinden itibaren turistleri kabul etmeye başlayan Maldivler, akredite edilmiş otellere rezervasyonu olan turistleri ülkesine kabul ediyor. Bu amaçla da girişte otel rezervasyonu ile uçak biletlerinin çıktısı mutlaka gerekiyor.

  Turistler için zorunlu karantinanın bulunmadığı ülkede, uçakta ve ülkeye girişte maske takma tavsiye ediliyor. Havalimanına girişte termal kameralar ile herkes izlenmektedir. Kuyrukların önlenmesi açısından ülkeye giriş ve çıkışta işlemler online formlar ile sağlanıyor. Oteller hem özel hem de ortak alanları sürekli dezenfekte ediyorlar. Tüm çalışanlar sağlık kontrolünden geçmiş onay almışlardır.

  Tüm tatil süreçleri güvenli seyahat kurallarına göre yürütülüp, oteller misafirlerini en iyi ve hijyenin şekilde ağırlamaktadır. Haydi Maldivler olarak akredite olup, onay almış otelleri önererek, sağlığınızı korumak adına önemli adımlar atıyoruz. Size özel planladığımız Maldivler tatilinizin her sürecinde tatil danışmanınız online olarak size destek vererek, aklınıza takılan soruları cevaplamaktadır. İster dil desteği olsun ister farklı bir konuda destek olsun tatilinizin başından sonuna kadar Haydi Maldivlere olarak 7/24 yanınızda yer alıyoruz.

  25 Ağustos, 01:08

  Çok Okunanlar
  • Maldivler Balayı Turumuz
   Maldivler Balayı Turumuz
   • Maldivler Balayı
   • Şubat 2020
   Tamamını Oku
  • Maldivlerde Yerel Yaşam
   Maldivlerde Yerel Yaşam
   • Maldivler Yerel Yaşam
   • Ocak 2020
   Tamamını Oku
  • En Sulu Yemeğe Buyurmaz mısınız?
   En Sulu Yemeğe Buyurmaz mısınız?
   • Su Altı Restaurantı
   • Temmuz 2014
   Tamamını Oku
  • CNN Türk ve Sirtçantalilar Maldivler'de
   CNN Türk ve Sirtçantalilar Maldivler'de
   • Türk Medyası Maldivler'de
   • Temmuz 2014
   Tamamını Oku